Blondies | Speculoos en pecannoot
Het is alweer een tijdje geleden dat ik een nieuw recept bedacht voor blondies. En dat terwijl het echt één van mijn alderlievelings baksels aller tijden is! Zo maakt ik al goddelijke blondies met pompoen, met melkchocolade en cashewnoten, met mijn favoriete specerij kaneel en zo kan ik nog wel even doorgaan. Die met witte chocolade zijn stiekem ook nog zwaar favoriet, maar deze maak ik eigenlijk alleen tijdens verjaardagen want ze zijn echt heel machtig. Superlekker, maar ook heel machtig. Maar dan dus nu een nieuw recept voor blondies met Speculoos en pecannoten. Want wie denkt dat Speculoos alleen maar lekker is als broodbeleg, heeft er nog nooit iets mee gebakken!
Speculoos in baksels
Ik ben echt helemaal gek op series over bakken en kijk ze vooral op Netflix. Daar heb je rond de Kerst vaak speciale Holiday edities en tijdens een aflevering gebruikte iemand cookie butter in een recept.En dat is bij ons gewoon Speculoos. Dus ik besloot dat ik dat ook maar eens moest gebruiken om mee te bakken, gewoon als vervanging van een deel van de boter bijvoorbeeld. En zo kwam ik op het idee om een nieuwe variant blondies te maken. Met Speculoos en pecannoten als extra feestelijke toevoeging. Want dat zijn nu eenmaal mijn favoriete noten. De Speculoos geeft de blondie echt een warme, herfstachtige smaak. Heerlijk bij een beker warme chocolademelk, thee of koffie.
Extra tips
Een paar extra tips voor dit recept, zodat het zeker niet kan mislukken. Zorg dat je het beslag niet te lang mengt, want dan krijg je niet die heerlijke chewy textuur die blondies moeten hebben. Zo gauw de droge en natte ingrediënten gemengd zijn, stop je met roeren. Punt. Daarna meng je met een spatel kort en rustig de noten door het beslag.
Hou je niet van pecannoten? Dan kies je een andere noot of laat je ze helemaal weg. Ik vind de toevoeging van noten zelf heel erg lekker, want het geeft een heerlijke bite aan je baksel.
Als laatste: wanneer de blondies nog niet helemaal gaar zijn in het midden, maar de bovenkant is al bruin genoeg, bedek de bovenkant dan even met een stuk aluminiumfolie. Dit zorgt ervoor dat de noten en stukjes koek niet verbranden.
En dan nu: aan de bak!

Blondies | Speculoos en pecannoten
Ingrediënten
- 200 gram lichtbruine basterdsuiker
- 240 gram witte basterdsuiker
- 0,5 theelepel zout
- 225 gram ongezouten roomboter (op kamertemperatuur)
- 130 gram Speculoos
- 2 eieren (op kamertemperatuur)
- 2 theelepels vanille-extract
- 315 gram bloem
- 5 gram bakpoeder
- 75 gram pecannoten (grof gehakt)
- 5 Speculooskoekjes (grof gehakt)
- 2 eetlepels Speculoos (ter garnering)
Instructies
- Verwarm de oven voor op 180 graden celsius (160 graden hetelucht). Vet een browniebakvorm van 27,5 x 17,5 cm licht in en bekleed deze met bakpapier. Laat het bakpapier over de randen hangen, zodat je de blondies straks makkelijker uit de vorm kunt halen.
- Smelt de boter en speculoos in een steelpannetje op laag tot middelhoog vuur. Doe de 2 soorten basterdsuiker en het zout, samen met de gesmolten boter en speculoos in een ruime kom en roer dit goed door elkaar met een garde. Voeg dan de eieren en het vanille-extract toe en roer goed door.
- Voeg daarna de bloem en het bakpoeder toe en roer tot het net vermengd is. Spatel 2/3 van de gehakte pecannoten door het beslag. Schep het beslag in de beklede bakvorm en verdeel de resterende pecannoten en de stukjes speculoos over de bovenkant.
- Zet de bakvorm in de oven en bak de blondies in 25 tot 30 minuten goudbruin en gaar. Wanneer een satéprikker schoon uit het midden komt, zijn de blondies klaar. Haal de bakvorm uit de oven en laat de blondies eerst in de vorm afkoelen.
- Haal de blondies uit de bakvorm door ze op te tillen d.m.v. het bakpapier en leg op een taartrooster. Verwarm de 2 eetlepels speculoos in een pannetje tot het vloeibaar genoeg is en versier er dan de bovenkant van de blondies mee. Snijd in 15 stukken en enjoy!
Geef een antwoord